Aktualności

Sigo Gim 1 szlifowało formę w Karkonoszach
Trening na górskiej trasie w podjeleniogórskim Podgórzynie i spacer po Szlarskiej Porębie - tak miniony weekend spędziły zawodniczki i zawodnicy Sigo Gim 1. Głównym celem wizyty w Karkonoszach było przygotowanie siłowe i wydolnościowe. Reprezentanci Sigo Gim 1 wizytę na ziemi jeleniogórskiej rozpoczęli od Szklarskiej Poręby, gdzie zjedli ciepły posiłek, mieli również okazję zwiedzić okolicę i wodospad Szklarki. Następnie chojnowscy kolarze udali się do pobliskiego Podgórzyna, gdzie rozpoczęli trening na trasie Górskich Mistrzostw Polski. Dużym utrudnieniem była wyjątkowo niesprzyjająca pogoda - przez cały czas treningu padał deszcz. Adepci kolarstwa mieli okazję przekonać dlaczego zawodowcy startujący w takich wyścigach jak Tour de France muszą ubierać kurtki na zjazdach. Trasa w Podgórzynie okazała się bardzo wymagająca, pełna podjazdów o nachyleniu od 8 do 12%, krętych zjazdów, które przy padającym deszczu okazały się bardzo śliskie i wymagające. Trening na tak trudnej trasie i w trudnych warunkach pokazał szkoleniowcom słabości zawodników nad którymi trzeba jeszcze popracować w ramach przygotowań do następnych startów. Dla zawodniczek i zawodników Sigo Gim 1 trening stanowił spore doświadczenie w jeździe na rowerze na mokrej nawierzchni asfaltowej. Już 30 kwietnia reprezentanci klubu działającego przy Gimnazjum nr 1 wystartują w kryterium w jeleniogórskich Cieplicach. Dzień później Sigo Gim 1 pojawi się na starcie czasówki w Podgórzynie. Miejmy nadzieję że trening właśnie w tym miejscu pomoże kolarzom uzyskać dobre wyniki.
data publikacji: 2016-04-11 16:48
 
Sigo Gim 1 na ulicach Dzierżoniowa i Sobótki
Dla zawodników chojnowskiego klubu kolarskiego Sigo Gim 1, działającego przy Gimnazjum nr 1 początek kwietnia był wyjątkowo wyczerpujący. W sobotę 2 kwietnia w Dzierżoniowie wzięli udział w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim, w niedzielę natomiast w Ślężańskim Mnichu w Sobótce. Międzynarodowe Kryterium Kolarskie - Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke ściągnęło do Dzierżoniowa również zawodników z Ukrainy i Litwy. Wyścig stanowił pewnego rodzaju sprawdzian przygotowania zawodników do sezonu. Trudnej rywalizacji przebiegającej ulicami Dzierżoniowa (runda 1300 m) towarzyszyła wyjątkowo wiosenna pogoda. W kategorii juniorek młodszych najlepszy rezultat wśród reprezentantek Sigo Gim 1 osiągnęła Alicja Gałas, kończąc rywalizację na 34. pozycji. Na 41. miejscu wyścig zakończyła Anna Szewczyk
data publikacji: 2016-04-11 16:46
 
Kryterium Uliczne w Bolkowie
Kryterium Uliczne w Bolkowie -to sześć okrążeń po 1300 metrów. W kategorii juniorka, na 2. pozycji rywalizację zakończyła Małgorzata Klatka. W kategorii juniorka młodsza, na 4. pozycji uplasowała się Alicja Gałas. Wśród młodziczek, jako 5.do mety dojechała Anna Szewczyk.
data publikacji: 2015-10-11 16:19
 
Wielki Finał Cyklu Czasówek Karkonoskich
Zawody w Gorzanowicach rozpoczęły się około godziny 16:00; koniec nastąpił już po zmroku. Trasa zawodów - wynosiła 4.300 m. Na 6. pozycji rywalizację w czasówce zakończyła Anna Szewczyk. Na podium zawodów stanęły Alicja Gałas - która dojechała do mety jako trzecia, oraz Małgorzata Klatka, która zakończyła rywalizację na 2. pozycji. Po zakończeniu gorzanowickiej czasówki nastąpiło podsumowanie wszystkich pięciu zawodów cyklu, w skład którego wchodziły również czasówki w Wojcieszowie, Szklarskiej Porębie, Podgórzynie oraz Jeleniej Górze. W kategorii juniorka, 2. miejsce w łącznej klasyfikacji zajęła Małgorzata Klatka. Wśród juniorek młodszych rywalizację na 3. pozycji zakończyła Alicja Gałas.
data publikacji: 2015-10-11 16:15
 
Szkolne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB
Szkolne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB zakończyły się dla naszego klubu wielkim sukcesem. Małgorzata Klatka - uczennica Powiatowego Zespołu Szkół, a zarazem reprezentantka klubu - zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska w kategorii szkół średnich. Sukces w tej samej kategorii odniósł także Damian Chojecki - uczeń jednej z jeleniogórskich szkół średnich. W kategorii szkół gimnazjalnych brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni Dolnego Śląska zdobyła Alicja Gałas. Startująca również w tej kategorii Anna Szewczyk, rywalizację zakończyła na 6. pozycji.
data publikacji: 2015-10-11 16:12
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie